Прејди на содржината

Предлошка:Location map Либија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Либија
name Либија
border
coordinates
33.4
9.1 ←↕→ 25.5
19.1
map center 26°15′N 17°18′E / 26.25° СГШ; 17.3° ИГД / 26.25; 17.3
image Libya location map.svg
Location map Либија
image1 Libya relief location map.jpg
Location map Либија