Предлошка:Location map Либан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Либан
name Либан
border
coordinates
34.9
34.8 ←↕→ 36.9
32.8
map center 33°51′ N; 35°51′ E / 33.85° N; 35.85° E / 33.85; 35.85
image Lebanon location map.svg
Location map Либан
image1 Lebanon location map Topographic.png
Location map Либан