Предлошка:Location map Лесото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Лесото
name Лесото
border
coordinates
-28.33
26.74 ←↕→ 29.62
-30.89
map center 29°37′ ЈГШ; 28°11′ ИГД / 29.61° ЈГШ; 28.18° ИГД / -29.61; 28.18
image Lesotho location map.svg
Location map Лесото
image1 Lesotho rel location map.svg
Location map Лесото