Предлошка:Location map Косово

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Косово
name Косово
border
coordinates
43.4
19.8 ←↕→ 21.9
41.7
map center 42°33′ СГШ; 20°51′ ИГД / 42.55° СГШ; 20.85° ИГД / 42.55; 20.85
image Kosovo location map.svg
Location map Косово
image1 Kosovo relief location map.svg
Location map Косово