Предлошка:Location map Канарски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Канарски Острови
name Канарски Острови
border
coordinates
29.554266
-18.332097 ←↕→ -13.159498
27.399873
map center 28°28′37″N 15°44′45″W / 28.4770695° СГШ; 15.7457975° ЗГД / 28.4770695; -15.7457975
image Canarias-loc.svg
Location map Канарски Острови