Предлошка:Location map Камерун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Камерун
name Камерун
border
coordinates
13.5
8.2 ←↕→ 16.6
1.4
map center 7°27′ N; 12°24′ E / 7.45° N; 12.4° E / 7.45; 12.4
image Cameroon location map.svg
Location map Камерун
image1 Cameroon physical map.svg
Location map Камерун