Предлошка:Location map Италија Сицилија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Сицилија
name Сицилија
border
coordinates
38.85
11.79 ←↕→ 15.79
35.35
map center 37°06′N 13°47′E / 37.1° СГШ; 13.79° ИГД / 37.1; 13.79
image Italy Sicily location map IT.svg
Location map Италија Сицилија