Предлошка:Location map Источен Тимор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Источен Тимор
name Источен Тимор
border
coordinates
-7.8
123.9 ←↕→ 127.5
-10.0
map center 8°54′ S; 125°42′ E / 8.9° S; 125.7° E / -8.9; 125.7
image East Timor adm-2 location map.svg
Location map Источен Тимор
image1 East Timor relief location map.jpg
Location map Источен Тимор