Предлошка:Location map Зелен ’Рт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Зелен ’Рт
name Зелен ’Рт
border
coordinates
17.4
-25.6 ←↕→ -22.4
14.6
map center 16° N; 24° W / 16° N; 24° W / 16; -24
image Cape Verde location map.svg
Location map Зелен ’Рт
image1 Cape Verde location map Topographic.png
Location map Зелен ’Рт