Предлошка:Location map Естонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Естонија
name Естонија
border
coordinates
60.4
21.5 ←↕→ 28.4
57.2
map center 58°48′ N; 24°57′ E / 58.8° N; 24.95° E / 58.8; 24.95
image Estonia location map (2005-2017) no rivers.svg
Location map Естонија