Предлошка:Location map Дарбишир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Дарбишир
name Дарбишир
border
coordinates
53.55
-2.06 ←↕→ -1.10
52.69
map center 53°07′ СГШ; 1°35′ ЗГД / 53.12° СГШ; 1.58° ЗГД / 53.12; -1.58
image Derbyshire UK location map.svg
Location map Дарбишир
image1 Derbyshire UK relief location map.jpg
Location map Дарбишир