Прејди на содржината

Предлошка:Location map Голем Манчестер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Голем Манчестер
name Голем Манчестер
border
coordinates
53.70
-2.80 ←↕→ -1.90
53.32
map center 53°31′N 2°21′W / 53.51° СГШ; 2.35° ЗГД / 53.51; -2.35
image Greater Manchester UK location map 2.svg
Location map Голем Манчестер
image1 Greater Manchester UK relief location map.jpg
Location map Голем Манчестер