Шаблон:Location map Германија Шлезвиг-Холштајн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Шлезвиг-Холштајн
name Шлезвиг-Холштајн
border
coordinates
55.1
7.8 ←↕→ 11.4
53.3
map center 54°12′ СГШ; 9°36′ ИГД / 54.2° СГШ; 9.6° ИГД / 54.2; 9.6
image Schleswig-Holstein location map.svg
Location map Германија Шлезвиг-Холштајн
image1 Schleswig-Holstein relief location map.jpg
Location map Германија Шлезвиг-Холштајн