Предлошка:Location map Германија Саксонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Саксонија
name Саксонија
border
coordinates
51.721
11.797 ←↕→ 15.101
50.101
map center 50°54′40″N 13°26′56″E / 50.911° СГШ; 13.449° ИГД / 50.911; 13.449
image Saxony location map.svg
Location map Германија Саксонија
image1 Saxony relief location map.jpg
Location map Германија Саксонија