Предлошка:Location map Германија Мекленбург-Западна Померанија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Мекленбург-Западна Померанија
name Мекленбург-Западна Померанија
border
coordinates
54.8
10.4 ←↕→ 14.6
53
map center 53°54′ N; 12°30′ E / 53.9° СГШ; 12.5° ИГД / 53.9; 12.5
image Mecklenburg-Vorpommern location map.svg
Location map Германија Мекленбург-Западна Померанија
image1 Mecklenburg-Vorpommern relief location map.jpg
Location map Германија Мекленбург-Западна Померанија