Предлошка:Location map Виетнам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Виетнам
name Виетнам
border
coordinates
24
101.8 ←↕→ 110.3
8
map center 16°00′N 106°03′E / 16° СГШ; 106.05° ИГД / 16; 106.05
image Vietnam location map.svg
Location map Виетнам
image1 Vietnam relief location map.jpg
Location map Виетнам