Шаблон:Location map Буркина Фасо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Буркина Фасо
name Буркина Фасо
border
coordinates
15.5
-6 ←↕→ 3
9
map center 12°15′ СГШ; 1°30′ ЗГД / 12.25° СГШ; 1.5° ЗГД / 12.25; -1.5
image Burkina Faso location map.svg
Location map Буркина Фасо
image1 Burkina Faso relief location map.jpg
Location map Буркина Фасо