Предлошка:Location map Бугарија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Бугарија
name Бугарија
border
coordinates
44.4
22.1 ←↕→ 28.9
41.1
map center 42°45′ N; 25°30′ E / 42.75° N; 25.5° E / 42.75; 25.5
image Bulgaria location map.svg
Location map Бугарија
image1 Relief Map of Bulgaria.jpg
Location map Бугарија