Предлошка:Location map Босна и Херцеговина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Босна и Херцеговина
name Босна и Херцеговина
border
coordinates
45.4
15.5 ←↕→ 19.9
42.4
map center 43°54′ N; 17°42′ E / 43.9° N; 17.7° E / 43.9; 17.7
image Bosnia and Herzegovina location map.svg
Location map Босна и Херцеговина
image1 Bosnia and Herzegovina relief location map.png
Location map Босна и Херцеговина