Предлошка:Location map Аргентина

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of
name
border
coordinates
-21.0
-76.5 ←↕→ -52.5
-56.5
map center 38°45′ S; 64°30′ W / 38.75° S; 64.5° W / -38.75; -64.5
image Argentina location map.svg
Location map Аргентина