Предлошка:Location map Јужни Шетландски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужни Шетландски Острови
name Јужни Шетландски Острови
border
coordinates
-60.9
-63.0 ←↕→ -53.8
-63.5
map center 62°12′ S; 58°24′ W / 62.2° S; 58.4° W / -62.2; -58.4
image South Shetland Islands location map.svg
Location map Јужни Шетландски Острови