Предлошка:Location map Јужна Кореја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Location map of Јужна Кореја
name Јужна Кореја
border
coordinates
38.9
124.5 ←↕→ 132.0
33.0
map center 35°57′ СГШ; 128°15′ ИГД / 35.95° СГШ; 128.25° ИГД / 35.95; 128.25
image South Korea location map.svg
Location map Јужна Кореја
image1 South Korea physical map.svg
Location map Јужна Кореја