Прејди на содржината

Предлошка:Location map Јужен Судан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Location map of Јужен Судан
name Јужен Судан
border
coordinates
23.3
21.5 ←↕→ 39.0
8.4
map center 15°51′N 30°15′E / 15.85° СГШ; 30.25° ИГД / 15.85; 30.25
image Sudan location map.svg
Location map Јужен Судан
image1 Sudan location map Topographic.png
Location map Јужен Судан

Поврзано[уреди извор]