Предлошка:Joomla version

Од Википедија — слободната енциклопедија
{{Joomla version|label}} '
{{Joomla version}} 5.0.1
{{Joomla version|date}} 27 ноември 2023[1]
{{Joomla version|versiondate}} 5.0.1 (27 ноември 2023)[1]
{{Joomla version|unstablelabel}} '
{{Joomla version|unstable}} 4.3.0
{{Joomla version|unstabledate}} 18 април 2023[2]

Референца[уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Release 5.0.1“. 27 ноември 2023.
  2. „Joomla 4.3 Beta 3 - Feature freeze. See what made it“ (англиски јазик). Посетено на 21 февруари 2023.CS1-одржување: непрепознаен јазик (link)