Предлошка:JEY

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Џерси

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{JEY}}

Става знаменце и викиврска за Џерси. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Џерси}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано