Предлошка:JESC

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

[[{{{1}}} на Детскиот избор за песна на Евровизија|{{{1}}}]] </includeonly>

Икона за документација Документација за предлошка[создај]

Името или кодот на државата покажува линк кон статијата со досегашни настапи на Детски избор за песна на Евровизија.

Пример[уреди извор]

Следниов код:

{{JESC|Македонија}}

ќе се врати на следново:

Македонија Македонија