Предлошка:Infobox video game series

Од Википедија — слободната енциклопедија
Infobox video game series
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Коментар Оваа предлошка содржи еден или повеќе незадолжителни параметри. Поподробно на страницата за разговор.

Оваа предлошка содржи некои крајно сложени и езотерични синтаксини елементи. Не се обидувајте да ја менувате предлошкава доколку не сте апсолутно сигурни дека целосно сфаќате за што се работи во кодот и сте подготвени целосно да ја поправите штетата која евентуално би ја нанеле. Сите испробувања правете ги во предложниот песок или во корисничкиот простор.

Оваа инфокутија е за серијали и франшизи на видео игри.

Употреба[уреди извор]

{{Infobox video game series
| width       = 
| title       = 
| collapsible    = 
| state       = 
| show image     = 
| image       = 
| caption      = 
| platform of origin =
| developer     = 
| publisher     = 
| distributor    = 
| genre       = 
| spinoffs      = 
| website      = 
}}

Поврзано[уреди извор]

{{Инфокутија видео игра}} - за самостојни игри