Предлошка:Infobox galaxy

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Напомена: Овој шаблон прима само англиски параметри и не треба да се меша со Шаблон:Инфокутија Галаксија, чии параметри се македонски.

{{{name}}}
[[File:{{{image}}}|frameless]]
{{{caption}}}
Податоци од набљудување (епоха {{{epoch}}})
Изговор{{{pronounce}}}
Соѕвездие{{{constellation name}}}
Ректасцензија{{{ra}}}
Деклинација{{{dec}}}
Црв. помест.{{{z}}}
Радиј. брзина на ореолот{{{h_radial_v}}}
Галактоцентрична брзина{{{gal_v}}}
Оддалеченост{{{dist_ly}}}
Група или јато{{{group_cluster}}}
Вид{{{type}}}
Маса{{{mass}}} M
Сооднос маса/светлина{{{mass_light_ratio}}} M/L
големина (сг){{{size}}}
Бр. на ѕвезди{{{stars}}}
Прив. димензии (V){{{size_v}}}
Прив. величина (V){{{appmag_v}}}
Прив. величина (B){{{appmag_b}}}
Апс. величина (V){{{absmag_v}}}
Забележителности{{{notes}}}
{{{names}}}
Поврзано: Галаксија, Список на галаксии
Икона за документација Документација за предлошка[создај]