Предлошка:Infobox Olympics Vietnam

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Виетнам на Олимписките игри

Знаме на Виетнам
МОК-код  VIE
НОК Виетнамски олимписки комитет
Порталwww.voc.org.vn Неважечки јазичен код. (англиски)
Олимписка историја
Летни олимпијади