Предлошка:Infobox Olympics China

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кина на Олимписките игри

Знаме на Кина
МОК-код  CHN
НОК Кинески олимписки комитет
Порталwww.olympic.cn (кинески) (англиски)
Олимписка историја
Летни олимпијади
Зимски олимпијади
Други поврзани настапи
Република Кина (1932–1948)