Предлошка:МарсГео-Кратер

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Infobox Mars crater)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
МарсГео-Кратер
ПланетаМарс
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Предлошкава служи за приказ на основни податоци за кратери на Марс. Се применува вака:

{{МарсГео-Кратер
| name   = Паблик (стои како наслов на инфокутијата)
| image   = [[Податотека:Public crater at midnight.jpg|200п]] (незадолжително)
| caption  = Опис на сликата. (незадолжително)
| region  = регион (незадолжително)
| latitude = ##,#
| N_or_S  = N/S
| longitude = ##,#
| E_or_W  = E/W
| coordinates_footnotes = <ref>доверлив извор</ref> (незадолжително)
| diameter = ## km (незадолжително)
| depth   = #,# km (незадолжително)
| discoverer = name (незадолжително)
| eponym  = [[Џон Паблик]] (незадолжително)
}}

Поврзано[уреди извор]