Предлошка:ISO 639 name tr

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

турски

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на турски, ако е создадена користејќи го кодот „tr“. Се користи во предлошката {{Tr}}-(турски) а можеби и во {{Tr}}.

Поврзано