Предлошка:ISO 639 name sa

Од Википедија — слободната енциклопедија

санскрит

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на санскрит, ако е создадена користејќи го кодот „sa“. Се користи во предлошката {{Sa}}-(санскрит) а можеби и во {{Sa}}.

Поврзано