Предлошка:ISO 639 name la

Од Википедија — слободната енциклопедија

латински

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на латински, ако е создадена користејќи го кодот „la“. Се користи во предлошката {{La}}-(латински) а можеби и во {{La}}.

Поврзано