Предлошка:ISO 639 name grc

Од Википедија — слободната енциклопедија

старогрчки

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Ова особено се користи за ставање на статии во категоријата Категорија:Статии со текст на старогрчки користејќи го кодот „grc“.

Поврзано

</noinclude