Прејди на содржината

Предлошка:ISO 639 name fa

Од Википедија — слободната енциклопедија

персиски

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на персиски, ако е создадена користејќи го кодот „fa“. Се користи во предлошката {{Fa}}-(персиски) а можеби и во {{Fa}}.

Поврзано