Предлошка:ISO 639 name es

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

шпански

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на шпански, ако е создадена користејќи го кодот „es“. Се користи во предлошката {{Es}}-(шпански) а можеби и во {{Es}}.

Поврзано