Предлошка:ISO 639 name az

Од Википедија — слободната енциклопедија

азербејџански

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

Оваа предлошка е дел од збирот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Може да вклучи статии во категоријата Категорија:Статии со текст на азербејџански, ако е создадена користејќи го кодот „az“. Се користи во предлошката {{Az}}-(азербејџански) а можеби и во {{Az}}.

Поврзано