Предлошка:IPA-sa

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

изговор: [{{{1}}}]

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Покрај општонаменската употреба на ваквите предлошки, IPA-sa има:

  • {{IPA-sa|o|cl}}класичен изговор: [o]
  • {{IPA-sa|o|langcl}}класичен санскрит: [o]
  • {{IPA-sa|o|vd}}ведски изговор: [o]
  • {{IPA-sa|o|langvd}}ведски санскрит: [o]