Шаблон:HTI

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Хаити

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{HTI}}

Става знаменце и викиврска за Хаити. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Haiti}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{HAI}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „HAI“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Haiti.

Поврзано

  • Шаблон:Country data Haiti — дава повеќе можности како историски и воени варијанти на знамето