Предлошка:GeoTemplate/mars

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
{title}
Координати на Марс: {latdegabs}° {latminint}′ {latsecdec}″ {latNS}, {londegabs}° {lonminint}′ {lonsecdec}″ {lonEW}  ({latdegdec}°, {londegdec}°) Приближеност: {zoom} Тип: {type}

Можете да најдете карти и податоци за ова место на Марс:

Посредно[уреди извор]

Програми[уреди извор]


Површина[уреди извор]