Предлошка:GTM

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Гватемала

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{GTM}}

Става знаменце и викиврска за Гватемала. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Гватемала}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{GUA}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „GUA“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Гватемала.

Поврзано