Предлошка:FRO

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Фарски Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{FRO}}

Става знаменце и викиврска за Фарски Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Фарски Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано