Предлошка:FJI

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

 Фиџи

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{FJI}}

Става знаменце и викиврска за Фиџи. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Fiji}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{FIJ}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „FIJ“ е код на МОК, а е код на ФИФА за Fiji.

Поврзано

  • Шаблон:Country data Fiji — дава повеќе можности како историски и воени варијанти на знамето