Предлошка:Ethnologue19

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Lewis, M. Paul, Gary F. Simons, & Charles D. Fennig, уред. (2016). Ethnologue: Languages of the World (изд. 19th.). Dallas, Texas: SIL International.CS1-одржување: повеќе имиња: список на уредници (link)

Икона за документација Документација за предлошка[создај]