Предлошка:Ethnologue

Од Википедија — слободната енциклопедија

Ethnologue на Ethnologue (англиски)

Употреба[уреди извор]

{{Ethnologue
|code=
|label=
}}

Параметарот „label“ е незадолжителен. Ако го изоставите, ќе се прикажува името на страницата.