Предлошка:Divbox/style/blue

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

background-color: #dee; border: 1px solid #0000CC; margin: 0.5em; padding: 0.5em;

Икона за документација Документација за предлошка

Употреба

{{divbox|blue|текст}}