Предлошка:Data Finland municipality/population density

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

автоматската пресметка не успеа

Наводи

  1. „Државна статистика на Финска (SVT): Првична статистика за населението. јануари 2019“. Статистика Финска. Посетено на 15 март 2019. (фински)