Предлошка:DJI

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Џибути

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{DJI}}

Става знаменце и викиврска за Џибути. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Џибути}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3, кодот на МОК и кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано