Предлошка:DDR

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Источна Германија

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{DDR}}

Става знаменце и викиврска за Источна Германија. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Источна Германија}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 кодот на ФИФА за земјата како кратенка за позгодно уредување.

Можете да користите и {{GDR}} (што пренасочува кон предлошкава) бидејќи „GDR“ е код на МОК за Источна Германија.

Поврзано